Jóga a současné trendy ve fyzioterapii 2

10. září, 10-17h, Studio Vrábí, Brandýs nad Labem

Jednodenní seminář navazující na úvodní seminář Jóga a současné trendy ve fyzioterapii 1

Během jednodenního kurzu si dále rozšíříte své znalosti o nejmodernějších trendech ve fyzioterapii – např. o vývojové kineziologii, vše velmi názorně vysvětlené v návaznosti na jógovou praxi. Větší část semináře bude založená na praktické aplikaci získaných znalostí – zdravé provedení ásan používaných v kundaliní józe.

Dozvíte se jaký vliv na rozvoj pohybových vzorců mají vývojová stádia, kterými prochází člověk od narození a jak souvisejí s konkrétními ásanami. Sami na sobě si vyzkoušíte aplikaci teoretických základů, které jste doposud načerpali. Budeme procházet v detailu jednotlivé ásany, pod vedením lektorky lépe poznáte vlastní možnosti a cesty jak své fyzické dispozice dále rozvíjet.

Pochopení principů zdravého pohybu podle nejnovějších trendů vám usnadní přístup k méně zdatným či flexibilním studentům a pomůže vám správně koncipovat rozcvičku na začátku lekce. Dozvíte se, jaké triky můžete využít při navádění studentů do ásan, aby si neublížili při delší výdrži. Upevníte své vědomosti o fungování lidského těla nad rámec běžného výcviku pro učitele jógy.

Lenku Oravcovou jsem potkala jako lektorku anatomie a problematiky ásany ve výcviku tradiční jógy. Velmi mě oslovil její svěží, moderní přístup, který propojuje poznatky současné fyzioterapie a neurovědy s výukou jógy. Lenka se celou svou profesní dráhu věnuje práci s tělem, nejdříve jako tanečnice, pak lektorka nejrůznějších fitness stylů včetně bodyformingu a pilates. Postupem času se začala věnovat zdravotním aspektům pohybu, vystudovala jógovou terapii na České akademii jógy a FTVS UK, ale hlavně s velkým zájmem stále studuje paralely mezi nejmodernějšími vědeckými poznatky a jógou. V roce 2016 vyšla její knížka Principy zdravého pohybu Jóga a jógová terapie.

OBSAH

  • Stručná kineziologie –  význam propriocepce a vědomého pohybu – to vše srozumitelně a v souvislostech s běžným pohybem a držením těla.
  • Vývojové (ontogenetické) pozice ve vztahu k ásanám.
  • Význam dechu – diagnostická a terapeutická funkce, souvislosti s držením těla a funkcí vnitřních orgánů, fáze dechu a jejich vliv na pohyb.
  • Využití principů v praxi – základní diagnostika držení těla, dechu a pohybu

Cena: 1250 Kč
Záloha 500 Kč
na účet 2000024562/2010, v.s. vychází z data konání 1009

ONLINE PŘIHLÁŠENÍ

Studio Vrábí: plně vybaveno podložkami i dalšími pomůckami, situováno v soukromé zahradě s možností přestávek i cvičení pod širým nebem.
Cesta autem pohodlně po D10, cíl: Na okraji 1947, Brandýs nad Labem.
Cesta příměstskou dopravou: Od metra Černý Most, Letňany či Vysočanská cca 15 min. busem do zastávky Brandýs n.L.-St.Bol.,Zahr.Město.

Možnost přespání ve Studiu 100 Kč.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Jógové semináře se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.