Zkušenosti z diet

Zelená dieta

Když jsem držela dietu na jaře, tak jsem si jí protáhla o 8 dní, na 20 dní celkem. Už během Zelené diety se mi upravilo spaní, chodila jsem dříve spát a spala jako dudek. Nevím, kolik jsem zhubla, ale klesl mi žaludek, který trčel nad břichem jako skalnatý útes. Skupina mi velice pomohla, těšila jsem se na změnu životního stylu, jen jsem si nedokázala přestavit, jak tuto změnu zvládnu se svojí láskou k dobrému jídlu a vínu.
Na podzim jsem se do Zelené diety s chutí pustila znovu a užila tvořivou přípravu pokrmů v zelené barvě a pochutnala si na nich. Při jarní dietě jsem měla jiné chutě, podzim si vyžádal víc luštěnin. Díky dietě jsem zjistila, že kombinace živočišných produktů a luštěnin je pro můj organizmus asi dosti náročné v klidu potrávit, jelikož po dietě jsem kombinace hned zaznamenala nadýmáním a únavou po konzumaci. Alkohol mi nesvědčí to jsem zjistila hned po první skleničce, jelikož zmizel úžasný pocit lehkosti, který celou Zelenou dietu doprovázel.

Soňa

Jsem nadšená, cítím se plná energie a tento víkend jsem udělala tolik činností v našem domě jako už dlouho ne. Začalo mne bavit zelené vaření, napadají mne nové recepty a možnosti. Akorát trochu přišla chuť na nějaké sladké mlsání, musím pořídit hrozno. Právě vařím jogínský čaj, úžasně mi tu voní, tak to třeba pomůže. Manžel shodil 3 kg, jemu dieta vyhovuje trochu méně, chybí mu „suché“ potraviny, a má pocit, že zhubnul spíš na svalech než tuk, no těžko říct, každopádně 10 dní bez uzenin, kávy a čokolády je rozhodně k užitku a má můj obdiv, že to vydržel na cuketách a mungu 🙂 Ve dvou se to rozhodně lépe táhne, i pro mne je to takto snazší.
Máme naplánovanou dietu do středy do úplňku. Asi tak třetí den diety jsem si říkala, že tohle už nikdy více nebudu absolvovat, hlavně jsem pořád vařila a chvíli trvalo, než jsem si udělala systém, jak navařit na více dní a co koupit. Asi tak od pátého dne jsem pocítila příliv energie a opravdu mne to baví, doufám, že mi ta energie vydrží i po dietě. Plánuju na zimu popíjet třezalku, aby mi nechybělo sluníčko. Zelená dieta je taky bezva inspirace, jak jíst více luštěnin a vařit ze zelené zeleniny.

Věra

Dietu jsem držela až do konce, sama jsem tím překvapená . Trochu mě nebavilo to stálé vaření, ale po zkušenosti z minulého roku, kdy jsem jedla hlavně ovoce a zeleninu a měla velký hlad, jsem se rozhodla, že čas vaření musím věnovat. Nejvíc mně chutnaly a zasytily polévky, dávala jsem do nich mungo a zelený hrách (někdy docela problém s nadýmáním) a cuketu, zelenou cibulku, mladé zelí…, koření různé, většinou „zelené“. Měla jsem ale chuť na sladké a někdy i slané. Řešila jsem to sladkým hroznovým vínem a chuť na slané pár oříšky pistácie. Děkuji všem za možnost s vámi dietu sdílet!

Alice

V první řadě bych chtěla poděkovat Šárce za skvělý nápad s touto dietou a její podporu a také Vám, že jsem s Vámi mohla být „na jedné lodi“ – určitě mi to hodně pomohlo celých 11 dní vydržet. Podstupovat to sama, asi to po pár dnech vzdám :). Pokud pominu ten první den, kdy jsem měla docela hlad a teprve se rozkoukávala, co si můžu dát, celou dobu jsem se cítila sytě, lehce, plná energie, měla jsem většinu času dobrou náladu… Zjistila jsem, že nemusím jíst tolik, kolik bych předpokládala a že úplně jinak vnímám všechny chutě a vůně, intenzívněji… Takže pokud to shrnu, z diety mám super pocit, určitě si ji ještě jindy (kolektivně) moc ráda zopakuji. Nešla jsem do ní s cílem nějak výrazně zhubnout (ani jsem se nijak neomezovala v množství jídla, spíše naopak :)), chtěla jsem si na jaře pročistit tělo – zhubla jsem asi tak 1,5 kg, cítím to hlavně na volnějších kalhotách, což je také příjemný bonus.
Po skončení diety jsem začala jíst i další barevné ovoce a zeleninu a mléko, ale zelená v mém jídelníčku dále zůstává v největším množství. A dala jsem si vytoužené kafíčko, ale zjistila jsem, že až tak moc mi nechutná. Přílohy, lepek a pečivo (pokud vůbec) plánuji zařadit až postupně, ale vzhledem k tomu, že již před Zelenou dietou jsem už nějaký čas jedla tak ze 60 % jen živou stravu téměř bez masa a lepku a zjistila jsem, že mi skoro vůbec nechybí a dá se plnohodnotně stravovat i bez nich, denně je mít určitě nebudu. 

Mirka

Hubneme s Kundalini jógou: Jsem moc ráda, že jsem se přihlásila do programu Hubneme s Kundalini jógou a prožila tak příjemných 40dní. Určitě mohu každému doporučit držení zelené diety, dá se to zvládnout bez velkého hladovění, jen to chce trochu věnovat čas přípravě jídel, aby to bylo pestré a nenudilo. Nakonec jsem si říkala, že ten podzimní čas nebyl vůbec špatný, měli jsme na zahradě dost druhů zeleniny a dalo se vždy něco natrhat a uvařit si nějakou dobrotu. Normálně docela dost jím, asi se i přecpávám a zjistila jsem, že toho potřebuji mnohem méně. Během diety jsem se cítila báječně, měla jsem spoustu energie. Perfektní nápad bylo to každodenní sepisování dojmů a taky mě osobně drželo to každodenní setkávání se – nutilo mě to vydržet!!! Cvičení mě pěkně chytilo a zatím nepustilo, zlepšilo se mi držení těla, záda nebolí, mám pevnější břicho. Celkem jsem zhubla během zelené diety asi 3,5 až 4 kg a dále do konce cvičení další 2 kg, celkem okolo 6 kg. Váha se stále udržuje, což jsem moc ráda. Až budu mít více času, sepíšu pro všechny nějaké ty recepty.

Šárka B.

Čistící dieta s mungem a rýží

Dieta byla překvapivě příjemná. I dnes, když jsem se těšila na nějaké jídlo, které nebylo zahrnuto v dietě, tak jsem zjistila, že vlastně na nic konkrétního chuť nemám. Když jsem začínala, bála jsem se, že pro mě bude problém vynechat cukr, ale překvapením bylo, že na nic sladkého jsem během diety ani po ní nepomýšlela. Chyběla mi spíš čerstvá zelenina a jiné obilí ale i chleba a těstoviny. Pokud jsem nesnídala ovoce, neměla jsem vůbec hlad. Když si člověk po pár dnech uvědomil management vaření a přenášení jídla, tak to šlo snadno a bylo jednoduché plánovat. Mojí největší chybou bylo, že jsem si hned na začátek navařila příliš velkou zásobu tradičního kečarí a dojídala ho už trochu na sílu. I jogínského čaje mám ještě stále litr v lednici. Mám takovou ideu, tak doufám, že mi vyjde, jednak plánuji zařadit rýži, mungo a zeleninu do každodenního stravování a pak jsem si říkala, že by to byla ideální strava na jogínský půst, který se drží čtyřikrát do měsíce vždy o novoluní, první čtvrti, za úplňku a poslední čtvrti. Zhubla jsem tři kila, ale také mám z čeho hubnout 🙂 Jedinou nevýhodou bylo, že v práci to bylo dost náročné a já jsem ten poslední týden zapomínala pít a teď mám neustále žízeň. Žádné přívaly energie se nekonaly, byla jsem unavená, ale to bylo asi kombinací hodně práce a málo vody. Těším se, až si to obohacené novými zkušenostmi zopakujeme.

Jája

Moje dojmy z diety jsou absolutně pozitivní. Hlavní klad vidím v tom, že se ke mně přidal i manžel. Jídlo nám chutnalo, díky různým variacím zeleniny, koření i různých receptů se nám nepřejedlo. Vaření bylo zábavné, vyhovovalo mi i to, že jsem vždy navařila na dva dny. Cítili jsme se lehce a plní energie, netrápily nás žádné chutě na laskominy. Velmi milým bonusem těchto jedenácti dnů byl i váhový úbytek. Já jsem zhubla šest kilogramů, manžel se nezvážil, ale po letech se zase vejde do obleku 🙂 . Snížení váhy přičítám nejen vyvážené stravě, ale hlavně močopudným účinkům. Já ty kila prostě vyčůrala 🙂 . Podpořily to i lymfatické masáže, které jsem v průběhu diety absolvovala a samozřejmě i má nadváha – mám z čeho hubnout… Jsem ráda, že jsem to absolvovala a manžel se už ptal, kdy si to zopakujeme!

Jarka