Jóga a současné trendy ve fyzioterapii

23. – 24. září, 10-17h, Studio Vrábí, Brandýs nad Labem

Víkendový seminář pro učitele jógy

Během víkendového kurzu získáte základní znalosti o nejmodernějších trendech ve fyzioterapii – např. o problematice fascií či vývojové kineziologii. Vše velmi názorně vysvětlené v návaznosti na jógovou praxi.

Pochopení principů zdravého pohybu podle nejnovějších trendů vám usnadní přístup k méně zdatným či flexibilním studentům a pomůže vám správně koncipovat rozcvičku na začátku lekce. Dozvíte se, jaké triky můžete využít při navádění studentů do ásan, aby si neublížili při delší výdrži.

Dozvíte se jaký vliv na rozvoj pohybových vzorců mají vývojová stádia, kterými prochází člověk od narození a jak souvisejí s konkrétními ásanami. Sami na sobě si vyzkoušíte aplikaci teoretických základů, které jste doposud načerpali. Budeme procházet v detailu jednotlivé ásany, pod vedením lektorky lépe poznáte vlastní možnosti a cesty jak své fyzické dispozice dále rozvíjet.

Upevníte své vědomosti o fungování lidského těla nad rámec běžného výcviku pro učitele jógy.

Lenku Oravcovou jsem potkala jako lektorku anatomie a problematiky ásany ve výcviku tradiční jógy. Velmi mě oslovil její svěží, moderní přístup, který propojuje poznatky současné fyzioterapie a neurovědy s výukou jógy. Lenka se celou svou profesní dráhu věnuje práci s tělem, nejdříve jako tanečnice, pak lektorka nejrůznějších fitness stylů včetně bodyformingu a pilates. Postupem času se začala věnovat zdravotním aspektům pohybu, vystudovala jógovou terapii na České akademii jógy a FTVS UK, ale hlavně s velkým zájmem stále studuje paralely mezi nejmodernějšími vědeckými poznatky a jógou. V roce 2016 vyšla její knížka Principy zdravého pohybu Jóga a jógová terapie.

OBSAH

  • Integrální jóga a principy jógové terapie.
  • Pohybová soustava jako tensegrity systém; integrální anatomie a svalové řetězce; úrovně řízení pohybu, pohybové vzorce, význam propriocepce a vědomého pohybu – to vše srozumitelně a v souvislostech s běžným pohybem a držením těla.
  • Význam dechu – diagnostická a terapeutická funkce, souvislosti s držením těla a funkcí vnitřních orgánů.
  • Emoce a pohyb – vliv psychiky na držení a tvar těla, emoce jako spouštěč pohybu, záměr a představa jako nástroje pro ovlivnění svalové souhry.
  • Trénink pojivových tkání – důležitost průpravných cvičení, nastavení ásan.
  • Stručná kineziologie –  význam propriocepce a vědomého pohybu – to vše srozumitelně a v souvislostech s běžným pohybem a držením těla.
  • Vývojové (ontogenetické) pozice ve vztahu k ásanám.
  • Význam dechu – diagnostická a terapeutická funkce, souvislosti s držením těla a funkcí vnitřních orgánů, fáze dechu a jejich vliv na pohyb.
  • Využití principů v praxi – základní diagnostika držení těla, dechu a pohybu

Cena: 2000 Kč
Záloha 500 Kč
na účet 2000024562/2010, v.s. vychází z data konání 2309

ONLINE PŘIHLÁŠENÍ

Studio Vrábí: plně vybaveno podložkami i dalšími pomůckami, situováno v soukromé zahradě s možností přestávek i cvičení pod širým nebem.
Cesta autem pohodlně po D10, cíl: Na okraji 1947, Brandýs nad Labem.
Cesta příměstskou dopravou: Od metra Černý Most, Letňany či Vysočanská cca 15 min. busem do zastávky Brandýs n.L.-St.Bol.,Zahr.Město.
Pro mimopražské účastníky cestující vlakem či busem přes Prahu zorganizujeme dopravu osobním autem z Hl. nádraží či Florence.

Možnost přespání ve Studiu 100 Kč.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Jógové semináře se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.