Zkušenosti našich cvičících

Pravidelné lekce Kundalini jógy

Kundalini jogu jsem začala cvičit v říjnu loňského roku (2013). Na první hodinu jsem šla čistě ze zvědavosti a bez očekávání jakýchkoli zázraků. Bohužel, či bohudíky, jsem se velice pletla, jelikož domů jsem odcházela odpočatá, zbavená dlouhodobého stresu a s pocitem, že mi ještě nikdy nebylo lépe. Od té doby navštěvuji Kundalini jogu pravidelně každý týden a pokud zbyde čas, snažím se cvičit i v soukromí. Kundalini joga je pro mne něco jako „droga“ (v dobrém slova smyslu). 🙂 Každý týden potřebuji zažít pocit klidu, lehkosti a pokory!
Moc děkuji Šárce, která je vynikající a vnímavá lektorka a připravuje pro nás nejenom pravidelné lekce, ale také velice zajímavé semináře!

 Misha

Když jsem začínala s Kundalini jogou, neprožívala jsem moc šťastné období. Měla jsem za sebou mnoho měsíců, kdy jsem nespala v kuse déle jak 3 hodiny. Prakticky pořád jsem kojila. Byla jsem vyčerpaná a slabá. Ve čtyři hodiny odpoledne jsem už nevládla. Věděla jsem, že se sebou musím něco dělat. Naštěstí jsem se rozhodla pro Kundalini jogu. Při prvních hodinách jsem měla strach, že nevydržím, ale cítila jsem, že to zvládnu. Slibovaný blahodárný účinek jsem navíc pocítila hned po první hodině. Opravdu jsem se cítila nesmírně dobře, uvolněně, zdravě. Po mnoha měsících vyčerpanosti, jsem se cítila, ještě pár hodin po první sestavě, (nepřeháním) o 10 let mladší! Doslova jsem se vznášela, euforie z toho, že je mi opět dobře, byla veliká! Kundalini jogu praktikuji, žel Bohu, nepravidelně, ale s výbornými účinky. Každé cvičení, relaxace s gongem a meditace, mě posouvají dál a dál do netušených krajin bytí. Cítím se skvěle nejen na těle, ale i na duši. Méně se rozčiluji, nestresuji se maličkostmi, užívám si přítomnosti a jsem pokornější. A navíc, více se na svět usmívám! Kundalini joga vedená Šárkou, je nezapomenutelná! Děkuji!

Hanka

Kundalini jóga je pro mne balzám na duši. S jógou jsem začala v šedesáti a s poměrně velkými bolestmi nohou, rukou a páteře. Ale přes veškerá fyzická omezení se při i po ní cítím lehce, i když mě občas bolí celý člověk. Jednoznačně mi pomáhá ulehčit boj s mým tělem i duší.

Matylda

 Ranní sadhana: Myšlenka zkusit Kundalini jógu se v mé hlavě povalovala poněkud zaprášená již delší dobu. Trvalo to tak dlouho, že mi ji vesmír nakonec strčil až pod nos v podobě nádherného studia Vrábí a lektorky, o které si člověk může nechat zdát. Šárka se velmi zajímá o své studenty a když je potřeba poskytne citlivou radu i pomoc. Neustále nás inspiruje v programech a seminářích, které pro nás vytváří, což činí s velkým ohledem na naše potřeby a přání. Za to mluví akce jako je seminář So purkh a dietářské kluby. A co pro mě znamená samotná Kundalini jóga? Je to ucelený systém a velice funkční technologie duševní praxe. Začala jsem cvičit jednou týdně, ale po dvou měsících se rozjel vlak ranní sadhany, do kterého jsem nastoupila a nechala se vzít na cestu po zákoutích své duše. Mojí velkou nadějí bylo zhubnout. Po třech měsících jsem začala být trochu rozmrzelá, že se s váhou nic moc neděje (nedržela jsem však žádnou dietu) a že nevidím výsledky svého úsilí, pak jsem ale najednou přestala kouřit. Nebyla jsem velký kuřák, ale ke kávě jsem si ráda dala a na večírku jsem nedokázala odolat. Chuť i jakékoli nutkání se najednou úplně vytratilo. Pochopila jsem, že věci jsou v pohybu a dějí se, jen ne možná tak, jak jsem si to představovala. Vím, že jdu správnou cestou, na niž se starám o své tělo, mysl i duši. Cvičím, medituji, zpívám.

Jája

Hubneme s Kundalini jógou: Jsem moc ráda, že jsem se přihlásila do programu Hubneme s Kundalini jógou a prožila tak příjemných 40dní. Určitě mohu každému doporučit držení zelené diety, dá se to zvládnout bez velkého hladovění, jen to chce trochu věnovat čas přípravě jídel, aby to bylo pestré a nenudilo. Nakonec jsem si říkala, že ten podzimní čas nebyl vůbec špatný, měli jsme na zahradě dost druhů zeleniny a dalo se vždy něco natrhat a uvařit si nějakou dobrotu. Normálně docela dost jím, asi se i přecpávám a zjistila jsem, že toho potřebuji mnohem méně. Během diety jsem se cítila báječně, měla jsem spoustu energie. Perfektní nápad bylo to každodenní sepisování dojmů a taky mě osobně drželo to každodenní setkávání se – nutilo mě to vydržet!!! Cvičení mě pěkně chytilo a zatím nepustilo, zlepšilo se mi držení těla, záda nebolí, mám pevnější břicho. Celkem jsem zhubla během zelené diety asi 3,5 až 4 kg a dále do konce cvičení další 2 kg, celkem okolo 6 kg. Váha se stále udržuje, což jsem moc ráda. Až budu mít více času, sepíšu pro všechny nějaké ty recepty.

Šárka B.