Jóga a současné trendy ve fyzioterapii

Datum / čas
Date(s) - 18/06/2017
10:00 - 17:00

Místo konání
Studio Vrábí

kategorie

18. června, 10-17h, Studio Vrábí, Brandýs nad Labem

Jednodenní seminář pro učitele kundaliní jógy podle Yogi Bhajana

Během jednodenního kurzu získáte základní znalosti o nejmodernějších trendech ve fyzioterapii – problematice fascií či vývojové kineziologii. Vše velmi prakticky vysvětlené v návaznosti na praxi a výuku jógy.

Budete překvapeni, jak některé krije kundaliní jógy tyto principy respektují, možná i víc, než to činí tradiční jógové postupy. Pochopení principů zdravého pohybu podle nejnovějších trendů vám usnadní přístup k méně zdatným či flexibilním studentům a pomůže vám správně koncipovat rozcvičku na začátku lekce. Dozvíte se, jaké triky můžete využít při navádění studentů do ásan, aby si neublížili při delší výdrži. Upevníte své vědomosti o fungování lidského těla nad rámec běžného výcviku pro učitele jógy.

Lenku Oravcovou jsem potkala jako lektorku anatomie a problematiky ásany ve výcviku tradiční jógy. Velmi mě oslovil její svěží, moderní přístup, který propojuje poznatky současné fyzioterapie a neurovědy s výukou jógy. Lenka se celou svou profesní dráhu věnuje práci s tělem, nejdříve jako tanečnice, pak lektorka nejrůznějších fitness stylů včetně bodyformingu a pilates. Postupem času se začala věnovat zdravotním aspektům pohybu, vystudovala jógovou terapii na České akademii jógy a FTVS UK, ale hlavně s velkým zájmem stále studuje paralely mezi nejmodernějšími vědeckými poznatky a jógou. V roce 2016 vyšla její knížka Principy zdravého pohybu Jóga a jógová terapie.

Uvažujeme o pořádání návazných seminářů rozvíjejících probíranou problematiku ve větším detailu. Tento seminář pokládá základy vašich vědomostí pro další plánovaná témata.

OBSAH

  • Integrální jóga a principy jógové terapie.
  • Stručná kineziologie – pohybová soustava jako tensegrity systém; integrální anatomie a svalové řetězce; úrovně řízení pohybu, pohybové vzorce, význam propriocepce a vědomého pohybu – to vše srozumitelně a v souvislostech s běžným pohybem a držením těla.
  • Vývojové (ontogenetické) pozice ve vztahu k ásanám.
  • Význam dechu – diagnostická a terapeutická funkce, souvislosti s držením těla a funkcí vnitřních orgánů, fáze dechu a jejich vliv na pohyb.
  • Emoce a pohyb – vliv psychiky na držení a tvar těla, emoce jako spouštěč pohybu, záměr a představa jako nástroje pro ovlivnění svalové souhry.
  • Využití principů v praxi – základní diagnostika držení těla, dechu a pohybu; trénink pojivových tkání – důležitost průpravných cvičení, nastavení ásan.

Cena: 1250 Kč

ONLINE PŘIHLÁŠENÍ

Studio Vrábí: plně vybaveno podložkami i dalšími pomůckami, situováno v soukromé zahradě s možností přestávek i cvičení pod širým nebem.
Cesta autem pohodlně po D10, cíl: Na okraji 1947, Brandýs nad Labem.
Cesta příměstskou dopravou: Od metra Černý Most, Letňany či Vysočanská cca 15 min. busem do zastávky Brandýs n.L.-St.Bol.,Zahr.Město.

Možnost přespání ve Studiu 100 Kč.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.